Adwent i #wyzwaniezaufanie

Przed nami Adwent, czas przygotowania i oczekiwania na Boże Narodzenie. Te cztery tygodnie w tym roku będą inne niż zwykle – pandemia, trwająca niemal dwa  lata, mocno namieszała w naszych planach. Być może borykamy się z trudnościami finansowymi, może walczymy o zdrowie i nie mamy żadnej pewności, jak będą wyglądać nadchodzące Święta. Mam wrażenie, jakbyśmy bardziej niż wcześniej poszukiwali spokoju, nadziei, oparcia się na czymś (Kimś) większym od nas samych i od tej nieprzewidywalnej rzeczywistości. Widzę też większe pragnienie bycia blisko z drugim człowiekiem, i więcej ciszy, która pomaga przybliżyć się do samego siebie. Ten Adwent ma nie tylko wymiar duchowego oczekiwania na Narodzenie…

Jak w tym rozchwianym wewnętrznie czasie zadbać o dobre, mądre przygotowanie swojego serca na święta?

Dla mnie Boże Narodzenie to opowieść o zaufaniu. O takiej mocnej ufności, że nawet, gdy teraz czegoś nie rozumiem i mnie to przeraża, to trzyma mnie nadzieja. O poczuciu bezpieczeństwa pokładanym głęboko w sercu i w tym, w co wierzę, a nie w świecie zewnętrznym. O tak głębokiej relacji pomiędzy ludźmi, która zakłada dobre intencje drugiej osoby i pozwala się prowadzić w ciemnościach.

#wyzwaniezaufanie to cztery tygodnie treści pogłębiających relację ze sobą, drugim człowiekiem i Bogiem. Podróż do miejsca ukojenia, większej pewności, zakotwiczenia się w istotnych wartościach. Punktem startu jest miejsce, w którym jesteśmy teraz – Ty i ja, bo ja także biorę w tym wyzwaniu udział. Przygotowując te treści, opieram się na wiedzy psychologicznej o zaufaniu i na fragmentach Ewangelii kluczowych dla doświadczenia Bożego Narodzenia. Przypomnimy sobie scenę Zwiastowania, sny Józefa, podróż z Nazaretu do Betlejem i śpiew aniołów nad grotą. Liczę na to, że ta podróż doprowadzi nas do prawdziwie spokojnych i przeżytych w bliskości świąt. Startujemy już 28 listopada!

#wyzwaniezaufanie – do czego Cię zapraszam?

Aby przeżyć ten nadchodzący czas inaczej, dołącz do listy Uczestników wyzwania. Każdej niedzieli, przez 4 tygodnie Adwentu otrzymasz ode mnie e-mail z fragmentem Ewangelii, krótkim wprowadzeniem i zadaniami na kolejne dni. To będą drobne rzeczy do wykonania, albo pytania do przemyślenia. Na pewno zmieścisz je w swoim zabieganym dniu 🙂 Przygotuj sobie notatnik do zapisywania swoich odpowiedzi i serce gotowe do większej ufności sobie, bliskim i Bogu!

 

Niech ten Adwent będzie dobry nie tylko dla Ciebie!

Zaproś swoich bliskich do udziału w wyzwaniu, rozsyłając im linka do tej strony. Ruszamy w niedzielę 28 listopada, ale można dołączyć także później, aż do 24 grudnia (wtedy otrzymasz materiały, które Cię ominęły). Publikując zdjęcia czy relacje na Instagramie lub  Facebooku, śmiało mnie oznaczaj i używaj hasztagu #wyzwaniezaufanie. Jeśli te treści Cię poruszą, podziel się nimi z innymi 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.