„Łaska i wierność spotkają się…” – krótka refleksja o tęsknocie

Łaska w dźwiękach odkrytych przed laty

Zaczęło się od pewnych warsztatów tanecznych wiele lat temu, kiedy zakochałam się w tych dźwiękach od pierwszego słuchania. W mojej duszy tańczę do niej zawsze, gdy tęsknię. Ona mnie prowadzi przez morze pragnienia kogoś, czegoś, co jest daleko, rozpala i uspokaja tęsknotę, jednocześnie dając nadzieję na jej zaspokojenie. Yann Tiersen melodią „J’Y suis jamais allé” stworzył dla mnie inny świat. Przenoszę się tam z moją tęsknotą. Raz większą, raz mniejszą. Częściej za kimś niż za czymś. W grudniu najwięcej jest za tym, Który ma nadejść…

Wierność i jej sens

Niecały rok temu ślubowałam M. wierność. Wtedy rozumiałam ją bardzo prosto, jako brak zdrady i trwanie przy tej osobie. Dzisiaj odsłania się przede mną paleta wierności w chwilach prostych: kiedy się nie zgadzamy, kiedy trzeba trzymać wspólne zdanie mimo różnic, kiedy wychodzi na piłkę, chociaż wolałabym by został ze mną tego wieczoru. Wierność sprawdza się w codzienności i objawia konkretnymi decyzjami, które mogę sprowadzić do „jestem ci wierna, chronię cię, trwam przy tobie”. Chronię cię – nawet sobie samej nie pozwolę cię zmieniać na siłę, zniszczyć twoich pasji, nie będę ci kazać się sobie podporządkować. Wybieram cię i akceptuję takiego, jakim jesteś. Trwam przy tobie – nawet gdy mamy inne zdanie, gdy robisz coś inaczej niż ci radzę, gdy postępujesz po swojemu. Jest też tu miejsce na tęsknotę, bo wierność sprawdza się też gdy nie ma nas obok siebie. Czy ja nadal trwam wtedy przy naszych wspólnych zasadach? Czy mam w sobie zaufanie do twoich dobrych intencji? Czy wiernie oczekuję twojego przyjścia?

Łaska i wierność spotkają się z sobą, ucałują się sprawiedliwość i pokój (Ps 85,11)

Kiedy spotyka się Bóg i jego Łaska z wiernością człowieka, tworzy się przestrzeń pięknego spotkania. Ten czas zbawienia jest bardzo bliski. Psalm 85 zapowiada cudowny świat, w którym panuje pokój, sprawiedliwość, zgoda, szczęście i obfitość. To się dzieje nie tylko w grudniu, kiedy czekamy na Boże Narodzenie. Bóg chce nas tym obdarzyć w każdym momencie, w każdej sekundzie rozlewa swoje łaski. Potrzeba naszej wierności i prawdziwej tęsknoty… Pragnienia spotkania z Nim, tęsknienia za uzdrowieniem, za Jego nadejściem, za pokojem jaki On przynosi.

Oczekujmy więc, Pan jest blisko!

 

  • Barbara, 1 stycznia 2017, 21:40

  Odpowiedz

  Witam,
  Z ciekawością i niecierpliwością czekam na Pani kolejne wpisy;)
  Są niesamowicie ciepłe 😉
  Pozdrawiam!

   • Monika, 2 stycznia 2017, 12:08
   • Autor

   Odpowiedz

   Dziękuję i zapraszam ponownie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.