Kobiece historie. Jak Judyta pokonaj swojego gremlina

kobiece-historie-krytyk

Jak to jest, że takie wartościowe osoby jak Ty chcą dowiedzieć się więcej o gremlinie?

Pewnie wiesz, o kim mowa: Krytyk wewnętrzny, stworzenie, które w nas mieszka i często podcina skrzydła. To ten głos, który przypomina o tym, ile masz za sobą porażek.  To te słowa kpiny lub podważania Twoich zdolności, które słyszałaś od ważnych dla Ciebie osób. To też wspomnienia wstydliwych momentów, które nawiedzają Twoją pamięć dokładnie wtedy, gdy decydujesz się spróbować czegoś nowego lub podjąć jakieś wyzwanie.

Jak to jest, że ufasz mu czasem bardziej niż sobie, bliskim, niż Bogu?

Tak, każda z nas tak ma! Każda z nas codziennie zmaga się z gremlinem – tym, który sieje zamęt, oszukuje, kłamie. A przecież Krytyk to nie Ty. To nie jest prawda o Tobie. Choćby był najbardziej przekonywujący na świecie, to nasza najskuteczniejszą obroną jest wracanie do Prawdy. Gremliny boją się światła – jest dla nich zabójcze. A nasz wstyd, podsuwany przez Krytyka, jest rozwalany przez mówienie o tym, co trudne, przez historię i wyjście z ukrycia.

W Biblii są kobiety, które skutecznie pokonały gremlina. Jedna z nich to Judyta, która odcięła głowę Holofernesowi…

W domu swoim Judyta była wdową przez trzy lata i cztery miesiące. Na dachu swego domu postawiła sobie namiot, nałożyła wór na biodra i nosiła na sobie swoje wdowie szaty. Pościła przez wszystkie dni swojego wdowieństwa, oprócz wigilii przed szabatami i samych szabatów, przededni nowiu i podczas nowiu oraz oprócz uroczystości i radosnych świąt domu izraelskiego. Była piękna i na wejrzenie bardzo miła. Mąż jej Manasses pozostawił jej po sobie złoto, srebro, sługi, służące, bydło i rolę. A ona tym zarządzała. I nie było nikogo, kto by powiedział o niej złe słowo, ponieważ bardzo bała się Boga. (Księga Judyty 8, 4-8)

I podeszła do słupa nad łożem przy głowie Holofernesa, zdjęła jego miecz ze słupa, a zbliżywszy się do łoża ujęła go za włosy i rzekła: «Daj mi siłę w tym dniu, Panie, Boże Izraela!» I uderzyła go dwukrotnie z całej siły w kark, i odcięła głowę. (Księga Judyty 13, 6-8)

Warsztaty „Kobiece historie” są oparte na historii Judyty, a prowadzą do odnalezienia w sobie wdzięczności za bycie Kobietą, nabrania odwagi do tkania własnej historii, wyjścia do świata z mocą, z większą siłą wewnętrzną płynącą z Prawdy i Miłości.

 

Te warsztaty będą dla Ciebie pomocą, jeśli…

 • Dotychczas byłaś raczej „dzielną dziewczynką” i ze wszystkim sobie radziłaś, ale czujesz się tym już zmęczona
 • Nie chcesz już dorównywać czyimś i swoim wymaganiom, zamiast tego pragniesz poczuć się „wystarczająca”
 • Potrzebujesz zmierzyć się ze swoim lękiem i wstydem, by w końcu odetchnąć pełnią swojej kobiecości
 • Przytłaczają Cię negatywne myśli o tym, co potrafisz, jaka jesteś, na co zasługujesz
 • Widzisz, że potrzebujesz zmiany w myśleniu o sobie
 • Pragniesz odkryć swoje prawdziwe, wewnętrzne piękno
 • Sympatyzujesz z Judytą ze Starego Testamentu 🙂

Co mówią uczestniczki dotychczasowych dziesięciu edycji warsztatów?

 • „Ważna była inspiracja i konkret, bez ściemniania, że będzie łatwo… Ale wychodzę z nadzieją, że uda mi się pokonać Krytyka, a przynajmniej niektóre nieprawdziwe przekonania o sobie.”
 • „Dowiedziałam się, że noszenie w sobie poczucia wartości – że jestem córką Stwórcy – to decyzja. Że dobre myślenie o sobie nie polega na ogólnym wmawianiu sobie, że jest okej, ale to zmiana konkretnej myśli.”
 • „Poznałam konkretne narzędzie. Zestaw pytań kontrolnych to jest to, czego mi brakowało, by przestać się oskarżać, tworzyć nową rzeczywistość na podstawie domysłów czy wyobraźni, tego, co mi się wydawało. Wiedziałam wcześniej, że to błędne koło, ale nie wiedziałam, jak z niego wybrnąć. Dzięki wielkie!”
 • „Wychodzę umocniona w pracy nad sobą, ze świadomością, że nie tylko ja mam gremlina. Spotkałam się z innymi kobietami w prawdzie i w obecności Boga, poprzez Jego Słowo.
 • „Dla mnie bardzo cennym odkryciem jest, że to, co ja uważam za mierzalne, wcale takie nie jest!”

Czego możesz się spodziewać?

 • Spędzimy razem cały dzień, bez pośpiechu, w małym kobiecym gronie (maksymalna liczba uczestników to 12 osób). Ubierz się zatem wygodnie i przygotuj na wartościową przygodę 🙂
 • Program warsztatów inspirowany jest badaniami dr Brene Brown nt wstydu i wrażliwości, psychologią poznawczą w aspekcie pracy z przekonaniami, elementami Komunikacji bez Przemocy oraz medytacją Księgi Judyty wraz z innymi „kobiecymi” fragmentami Pisma Świętego.
 • W trakcie warsztatów będziemy pracować indywidualnie i w podgrupach, coachingowo, z ciałem i naszą wyobraźnią, przekonaniami oraz emocjami, a także z Pismem Świętym.
 • Warsztat jest dla nas – dla Kobiet. Jeśli chcesz zabrać ze sobą inne Kobiety, śmiało przekaż im tę wiadomość.

 

Edycja 11. w Nowym Sączu (17 lipca 2022)

Prowadzenie: Monika Chochla – chrześcijanka, psycholożka, trenerka i coach (więcej tutaj)

Miejsce: Nowy Sącz, konkretne miejsce podam niebawem

Data: 17 lipca 2022 (niedziela). Pracujemy w godzinach 9:00-18:00 (w trakcie krótsze przerwy i dłuższa obiadowa).

Koszt: przy zapisach i wpłacie do 9.07.2022r.: 300 zł osoby pracujące / 270 zł studentki, absolwentki moich innych warsztatów i uczestniczki #wyzwaniezaufanie/ #7pytańosens

przy zapisach i wpłacie po 9.07.2022r.: 330 zł osoby pracujące / 300 zł studentki, absolwentki moich innych warsztatów i uczestniczki #wyzwaniezaufanie / #7pytańosens

W cenie zawarte są warsztaty, materiały dla uczestniczek, zdrowy poczęstunek w trakcie warsztatów, prezent – niespodzianka. Cena nie zawiera obiadu.

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij poniższy formularz internetowy: KLIKNIJ

 

 

Edycja 12 online (najwcześniej w 2023)

Prowadzenie: Monika Chochla – chrześcijanka, psycholożka, trenerka i coach (więcej tutaj)

Formuła: spotykamy się w małej grupie (do 10 osób) na Zoomie/ MS Teams. Treści pozostają te same, zmieni się jedynie forma niektórych ćwiczeń czy użyte narzędzia, tak, by były możliwe do wykonania zdalnie. Aby wziąć udział w warsztatach, potrzebujesz sprawnego komputera, kamerki, słuchawek i mikrofonu oraz dobrego dostępu do internetu.

Data: Pracujemy w piątek w godzinach 18:00-21:30 i w sobotę w godzinach 9:30-14:30 (w trakcie krótsze przerwy; godziny sobotniej części warsztatu są do dogrania z grupą)

Koszt: przy wcześniejszych zapisach i wpłacie: 300 zł osoby pracujące / 270 zł studentki, absolwentki moich innych warsztatów i uczestniczki #wyzwaniezaufanie/ #7pytańosens

przy późniejszych zapisach i wpłacie: 330 zł osoby pracujące / 3000 zł studentki, absolwentki moich innych warsztatów i uczestniczki #wyzwaniezaufanie / #7pytańosens

W cenie zawarte są warsztaty oraz materiały dla uczestniczek.

Aby zapisać się na warsztaty online, wypełnij poniższy formularz internetowy: KLIKNIJ

 

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do mnie: monika@chcemisie.com.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.